close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
طنز شیمیایی
.

قالب وبلاگ
اطلاعات
آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
اعضای آنلاین : 0
تعداد اعضا : 73
--------------------------------------------

--------------------------------------------
آمار بازدید
بازدید امروز : 13 نفر
باردید دیروز : 7 نفر
بازدید ماه : 82 نفر
بازدید کلی : 49,563 نفر
آخرین ارسال های تالار گفتمان
 آیا می توانیدفقط با استفاده از یک ترازو و یک آدامس بدون داشتن هروسیله یا ماده دیگری  درصد شکر موجود در آن آدامس را اندازه گیری کنید؟
 آره این که کاری ندارد ابتدا جرم خودمان را اندازه گیری می کنیم سپس آنقدرآدامس را می جویم که بی مزه شود آدامس را از دهان خارج کرده ودوباره جرم خودمان را اندازه گیری می کنیم با استفاده از  اختلاف جرم ما قبل از جویدن آدامس و بعد از جویدن آن وانجام محاسبات لازم درصد شکر موجود در آدامس را بدست می آوریم
دسته بندی : طنز شیمیایی

بازدید : 79

جمعه 29 ارديبهشت 1391 | | نویسنده : هاجر مظاهری

جواب یک دانشجوی دانشگاه واشینگتن به یک سؤال امتحان شیمی آنچنان جامع و کامل بوده که توسط پروفسورش در شبکهء جهانی اینترنت پخش شده و دست به دست میگرده خوندنش سرگرم‌کننده است . 
 
پرسش: آیا جهنم اگزوترم (دفع‌کنندهء گرما) است یا اندوترم (جذب‌کنندهء گرما)؟ 
 
اکثر دانشجویان برای ارائهء پاسخ خود به قانون بویل-ماریوت متوسل شده بودند که می‌گوید حجم مقدار معینی از هر گاز در دمای ثابت، به طور معکوس با فشاری که بر آن گاز وارد می‌شود متناسب است. یا به عبارت ساده‌تر در یک سیستم بسته، حجم و فشار گازها با هم رابطهء مستقیم دارند. 
 
اما یکی از آنها چنین نوشت: .....


ادامه مطلبدسته بندی : طنز شیمیایی

بازدید : 118

جمعه 29 ارديبهشت 1391 | | نویسنده : هاجر مظاهری

هیدروژن با این كه وجوه مشتركی با بعضی از گروه ها  داشت نتوانست در هیچ یك از گروه‌های جدولی تناوبی اجازه‌ی اقامت كسب كند. ابتدا به سراغ قلیایی‌ها رفت و با آن‌ها اظهار قومیّت كرد. قلیایی‌ها چون او را مانند خود پوشیده در اوربیتال  دیدند و به خصوص  شنیده بودند گاه او را با عنوان كاتیون نام می‌برند وی را در گروه خود پذیرفتند. حتی لیتیم اتاق فوقانی را به او اختصاص داد. امّا بعد حركاتی از هیدروژن سر زد كه باعث گفتگوها و ایجاد شك و تردیدها گردید.

ادامه مطلبدسته بندی : طنز شیمیایی

بازدید : 175

پنجشنبه 14 ارديبهشت 1391 | | نویسنده : نسیم بیات
.: Weblog Themes By Skin98 :.

امکانات
پشتیبانی
قالب طراحی سایت